Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Maturantët në protestë – hedhin domate, vezë dhe bojë drejt Kryeministrisë

Maturantët në protestë – hedhin domate, vezë dhe bojë drejt Kryeministrisë
September 13
12:20 2016

Një numër i konsiderueshëm i maturantëve të cilët nuk kanë fituar një degë në universitet kanë protestuar sot përpara Kryeministrisë me shpresën se zyrtarë të lartë do të dalin dhe të japin një përgjigje. Ata madje kanë qëlluar me domate, vezë dhe bojë drejt Kryeministrisë, ndërkohë që brenda kryeministri Rama bashkëbisedonte me maturantët ekselentë.

Kjo është protesta e tretë e maturantëve, të cilët kërkojnë që të paktën në raundin e dytë të përzgjedhjes disa prej kritereve të ndryshojnë. /Blitz.al/

Shperndaje