Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Maroku publikon formacionin kundër Shqipërisë

Maroku publikon formacionin kundër Shqipërisë
August 23
12:05 2016

Maroku ka publikuar listën e lojtarëve që do të luajnë kundër Shqipërisë në ndeshjen miqësore të 31 gushtit në stadiumin “Loro Boriçi”. Në listën me 27 lojtarë të përpiluar nga Herve Renard, bie në sy mungesa e futbollistëve Romain Saiss, Zouhair Feddal, Abdelhamid El Kaoutari, Soufiane Bouffal, Younes Belhanda, për të cilët Renard është shprehur se janë të lënduar.

Përtej mungesave, Kombëtarja Marokene ka në përbërje lojtarë që luajnë në skuadrat më prestigjoze në Europë. Në renditjen e FIFA-s, ajo pozicionohet e 53-ta, ndërsa Shqipëria e 37-ta. Ky takim miqësor, do ti shërbejë ekipit kombëtar për përgatitjet që do të bëjë për eliminatoret e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”.

Formacioni i plotë i Marokut:

Portier:

Mounir Mhamedi

Yassine Bounou

Yassine Kharroubi

Mohamed Amsif

Mbrojtës

Nabil Dirar

Ashraf Lazaar

Hamza Mendil

Achraf Hakimi

Mehdi Benatia

Marouane Da Costa

Naif Agred

Fayçal Rherras

Mesfushorë

Anass El Asbahi

Youssef Ait Benasser

Karim El Ahmadi

Mounir Obbadi

Omar El Kaddouri

Fayçal Fajr

Hakim Ziyech

Aatif Chahechouhe

Youssef Naciri

Sulmues

Oussama Tannane

Mohamed Fouzir

Mourad Batna

Noureddine Amrabet

Aziz Bouhaddouz

Rayan Mmaee

/Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje