Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mamaja vret të birin për pasurinë 3 milion dollarë!

Mamaja vret të birin për pasurinë 3 milion dollarë!
March 14
00:13 2018

 

Një grua 68 vjeçare ka vrarë ditën e djeshme të birin e saj 29 vjeçar dhe e ka varrosur bashkë me një pirg delesh.

Lajmi është bërë i ditur nga autoritetet e Kolorados, të cilat shprehen se 68 vjeçarja ka rrëfyer krimin e kryer deri në detaje.

Fillimisht, ky rrëfim u mendua nga autoritetet si një mbulim që Deborah Sue Rudibaugh po i bëntë të bijës,  e cila dyshohej si autore e krimit.

Rudibaugh vrau të birin për trashëgiminë e 700 hektarë tokë në luginën Quartz Creek, hektarë këto që ajo dëshironte t’i kalonte në pronësinë e së bijës.

Sipas valutave, kjo tokë e përkthyer në sasi parash shkon në 3 milion dollar. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje