Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Lojtari i “NBA”-së braktis Amerikën për Shqipërinë

Lojtari i “NBA”-së braktis Amerikën për Shqipërinë
August 25
10:51 2016

Basketbollisti Rashaun Broadus, i cili luante për “NBA”-në ka braktisuar Amerikën për të veshur fanellën e Kombëtares Shqiptare të Basketbollit. Më 22 gusht, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka dekretuar dhënien e shtetësisë shqiptare për lojtarin 32-vjeçar.

Ky lajm është konfirmuar edhe nga Presidenti i Federatës Shqiptare të Basketbollit, Avni Ponari, i cili i ka dorëzuar pasaportën shqiptare Rashaun Broadus. Basketbollisti amerikan është anëtari më i ri i ekipit kombëtar që po zhvillon parapërgatitjet në Qipro. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje