Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Leskaj letër Metës: “Mandati im të shkojë në Gjykatën Kushtetuese”

Leskaj letër Metës: “Mandati im të shkojë në Gjykatën Kushtetuese”
March 31
08:45 2016

Deputetja Valentina Leskaj, njëkohësisht edhe nënkryetare e Kuvendit, i ka dërguar sot një letër kryetarit të Kuvendit. Ajo i kërkon Ilir Metës  që mandati i saj të shkojë në Gjykatën Kushtetuese, ashtu siç ka kërkuar edhe opozita.

Letra është dërguar përpara seancës plenare të ditës së sotme. Mandati i nënkryetares së Kuvendit dhe i deputetit të PS-së Rakip Suli janë kushtet që opozita ka vënë për t’u rikthyer në Kuvend.

Shperndaje