Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Lëndimi i Salah, shpërthejnë mediat Egjiptiane: “Ramos një “kasap” do të merret Zoti me të“

Lëndimi i Salah, shpërthejnë mediat Egjiptiane: “Ramos një “kasap” do të merret Zoti me të“
May 28
15:22 2018

Pas përplasjes me Sergio Ramos  në finalin e Champions League e cila shkaktoi dëmtimin e shpatullës së Mohames Salah shtypi egjiptian ka sulmuar Ramosin. Gazeta Al Masry al Youm ka këtë titull: “ Një natë kur të gjithë egjiptianët kanë qarë, Rapo kasapi i thyen shpatullën Salahut” .

Fjalë të rënda për mbrojtësin spanjoll erdhën gjithashtu nga Al Watan e cila shkruan: “Ramos goditi Salahun për ta larguar nga loja. Perëndia do të mendojë për të”.  Nga ana tjetër gazeta Al Ahram ishte më e moderuar dhe është marrë me ecurinë e lëndimit të Salah dhe lajmit se ai do të luaj në Kupën e Botës dhe ka shkruar: “Frymarrje e lirë në Egjipt pas raportit mjekësor mbi Salah.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje