Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Lavdrim Muhaxheri është gjallë

Lavdrim Muhaxheri është gjallë
August 16
15:19 2016

Simpatizantë të terroristit kosovar Lavdrim Muhaxheri dhe Shtetit Islamik kanë publikuar një fotografi të Lavdrimit,  ku ky i fundit shfaqet me veshje saudite në kokë, çka tregon për një ngritje në grada brenda Shtetit Islamik, ku pas përkrahësve të regjimit të Sadam Huseinit, janë sauditët që mbajnë pozitat kryesore.

Sipas “Express”, tanimë Lavdrim Muhaxheri quhet Abdullah Kosovo. Ai cilësohet si një prej shqiptarëve më përkrahës të ISIS-it, që u bë i njohur në ekzekutimet me metoda brutale të civilëve në Siri. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje