Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rubena Moisiu lë postin e drejtoreshës së maternitetit “Koço Gliozheni”

Rubena Moisiu lë postin e drejtoreshës së maternitetit “Koço Gliozheni”
October 18
15:11 2016

Pas një drejtimi prej më shumë se 10 vitesh të maternitetit “Koço Gliozheni”, Rubena Moisiu është larguar nga posti i drejtueses së Spitalit Obstetrik-Gjinekologjik në kryeqytet.

Lajmi është bërë i ditur nga burime pranë Ministrisë së Shëndetësisë, të cilët kanë treguar gjithashtu se pas dorëheqjes së Moisiut, në krye të institucionit tashmë është mjeku Arben Rugia.

Shkaqet se pse ka ardhur largimi i Moisiut nga posti drejtues mbeten akoma të panjohura. /Blitz.al/

Shperndaje