Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Largimi i Shukri Xhelilit, PDIU në krye të Dibrës

Largimi i Shukri Xhelilit, PDIU në krye të Dibrës
May 21
14:32 2016

Pas videoskandalit që u ndoq me shkarkimin e Shukri Xhelilit nga detyra, PDIU do të drejtojë Bashkinë e Dibrës. Bëhet me dije se bashkia do drejtohet përkohësisht nga nënkryetari i Bashkisë, Et’hem Fida i PDIU-së.

Ky vendim është marrë nga Këshilli Bashkiak pas bërjes publike të videoskandalit, ku shihej se si ish-kryebashkiaku i Dibrës premtonte punë në këmbim të favoreve seksuale.

Komento
Shperndaje