Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Lajm i mirë! Vritet një nga themeluesit e ISIS

Lajm i mirë! Vritet një nga themeluesit e ISIS
July 26
15:40 2016

BBC ka bërë me dije se komandanti i grupimit terrorist ISIS, është vrarë në një operacion ushtarak në Nangargar dhe këtë lajm e kanë raportuar autoritetet afgane.

Komandanti Saad Emarati nuk ishte vetëm një nga personat më të rëndësishëm të grupimit ekstremist por edhe një prej themeluesve  që prej fillimit dhe e ushtronte aktivitetin e tij më së shumti në Afganistan dhe Pakistan. Ai ka udhëhequr një sërë sulmesh kundër talebanëve dhe qeverive atje. /blitz.al/

 

Shperndaje