Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

LAJM I FUNDIT: Mijëra Euro do largoheshin jashtë vendit, i kap policia në aeroport

LAJM I FUNDIT: Mijëra Euro do largoheshin jashtë vendit, i kap policia në aeroport
June 11
10:05 2017

Policia e Shtetit, me anë të një deklarate për shtyp bëri sot të ditur se gjatë javës së fundit, në Rinas, në vijim të punës për rritjen e forcës parandaluese, evidentuese dhe goditëse ndaj paligjshmërisë, shërbimet e Policisë Kufitare si dhe Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kufitare Rinas, kanë proceduar, ndaluar apo arrestuar në flagrancë 15 shtetas për vepra të ndryshme penale.

Konkretisht janë proceduar penalisht 4 shtetas për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë” dhe konkretisht shtetasit:
M.K., i cili nuk deklaroi shumën prej 55.600 Euro
I.K., pasi nuk deklaroi shumën prej 50.000 Euro.
A.H., i cili nuk deklaroi shumën 10.100 dollarë dhe 585 Euro
R.K., pasi nuk deklaroi në Rinas shumën prej 9.500 Euro.

Gjithashtu janë kapur dy shtetas të shpallur në kërkim:

Shtetasi N.D, 23 vjeç nga Shkodra, për veprën penale “Vjedhje e pasurisë”.

Shtetasi E. L., 32 vjeç banues në Tiranë, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Korrupsion aktiv të personave që ushtrojnë funksione publike.

Janë arrestuar në flagrance edhe 8 persona, për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”.

Po nga shërbimet e Policisë Kufitare Rinas është proceduar penalisht edhe shtetasi A.J, për veprën penale “Kalim i paligjshëm i kufirit shtetëror”.

 

Komento
Shperndaje