Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Lajm i fundit) Betohet qeveria e re “Rama 2”, dekretohen ministrat nga presidenti Meta

(Lajm i fundit) Betohet qeveria e re “Rama 2”, dekretohen ministrat nga presidenti Meta
September 13
17:25 2017

Ashtu siç ishte paralajmëruar, ceremonia e betimit të ministrave të rinj të “Rama 2” ka nisur në orën 17:00 në godinën e presidencës, ku janë pritur sigurisht nga presidenti Ilir Meta.

14 ministrat e rinj janë betuar një e nga një dhe më pas janë dekretuar nga presidenti Meta, duke u fotografuar gjithashtu nga të gjitha mediat.

Kujtojmë se programi i qeverisë së re u votua në orët e para të mëngjesit nga parlamenti pas një seance shumë të gjatë e të lodhshme, si pasojë e debateve mes pozitës dhe opozitës. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje