Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ky është shpërblimi i dytë që Qeveria Rama ka për fitoren e Kombëtares

Ky është shpërblimi i dytë që Qeveria Rama ka për fitoren e Kombëtares
June 20
15:15 2016

Pas rezultatit në favorin e Kombëtares Shqiptare në ndeshjen me Rumaninë, qeveria shqiptare ka vendosur të shpërblejë skuadrën me 1 milion euro.

Kjo shifër është tërhequr nga fondi rezerv i buxhetit për vitin 2016, i rezervuar pikërisht për këto raste.

Duhet thënë se ky shpërblim vjen i dyti, pasi shpërblimin e parë  që konsistonte në sigurimin e pashaportave diplomatike për gjithë stafin e Kombëtares, Kryeministri Rama e bëri të ditur mbrëmjen e djeshme fill pas ndeshjes.

Shperndaje