Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kushëriri i terroristit të Nice: “Ai nuk ka shkuar kurrë në xhami”

Kushëriri i terroristit të Nice: “Ai nuk ka shkuar kurrë në xhami”
July 16
13:48 2016

“Mohamed Lahouaiej Bouhlel zor se ishte një xhihadist që ndjek ë gjitha rregullat e Islamit”, – ka thënë ditën e sotme kushëriri i terroristit që shkaktoi tragjedinë në Nice të Francës.

Sipas tij, Mohamet konsumonte alkool, mish derri dhe substance narkotike.

“Ai kurrë nuk është falur apo ka qenë në xhami”, – shprehet kushëriri i quajtur Ëalid Hamou. “Ai madje rrihte dhe ushtronte dhunë vazhdimisht ndaj gruas së tij me të cilën kishte 9 fëmijë dhe ishte në proçes divorci”.

“Ai ishte i sëmurë. Nuk ishte musliman”, – e mbyll deklarimin e tij Hamou.

Ndërkohë, pas tragjedisë bashkëshortja e Bouhlel po mbahet nën kontrollin e policisë, për të mësuar më shumë rreth të shkuarës së terroristit.

 

Komento
Shperndaje