Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Kupa e Shqipërisë – eliminohet Partizani, avancojnë Kukësi, Tirana e Skënderbeu

Kupa e Shqipërisë – eliminohet Partizani, avancojnë Kukësi, Tirana e Skënderbeu
November 16
17:36 2016

Një eliminim i papritur i skuadrës së Partizanit nga Kupa e Shqipërisë, pas një barazimi përballë lezhjanëve të Besëlidhjes me rezultatin 1-1.

Fillimisht Partizani ka kaluar në avantazh në pjesën e parë me anë të Emiljano Vilës, por miqtë arritën të barazojnë takimin në pjesën e dytë.

Me këtë rezultat, Partizani eliminohet pasi kishte humbur ndeshjen e parë me rezultatin 1-0.

Ndërkohë që ndeshjet e tjera kanë shkuar sipas parashikimeve.

Skënderbeu ka arritur të kthejë humbjen e pësuar në Fier në ndeshjen e parë përballë Apolonisë me rezultatin 2-1. Korçarët kanë fituar pastër 3-0.

Ndërkohë Kukësi kualifikohet pas barazimit 0-0 me Dinamon, por kalon më tej falë fitores në ndeshjen e parë.

Tirana avancon falë fitores me Luftëtarin 1-0. Ndërkohë kalon edhe Laçi pas fitores përballë Bylisit.

Kalojnë më tej edhe Vllaznia, Flamurtari e Teuta, falë fitoreve respektive ndaj Kamzës, Tërbunit e Kastriotit.

Tashmë çiftet që do të ndeshen në raundin tjetër çerekfinalist janë përcaktuar.

Ato do të jenë:

Tirana-Kukësi

Laçi-Skënderbeu

Vllaznia-Teuta

Flamurtari-Besëlidhja

Ndeshjet e para do të luhen në datën 01.02.2017 dhe ndeshjet e kthimit në datën 15.02.2017.    /Blitz.al/

Komento
Shperndaje