Blitz

 Breaking News

Kujdes me planet për fundjavën: Ja çfarë parashikojnë meterologët!

Kujdes me planet për fundjavën: Ja çfarë parashikojnë meterologët!
June 02
08:15 2018

Nëse keni planifikuar pak pushime të shtunën bëni mirë t’i rishikoni planet sepse metrologët shprehen se i gjithë vendi do të ketë reshje të lehta shiu.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) gjatë pjesës së dytë të ditës së sotme të gjitha qarqet e vendit do të përfshihen nga reshjet e shiu, madje në zona të ndryshme do të jenë edhe në formën e shtrëngatave.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 20 / 27 °C
në vendet e ulëta: 19 / 30 °C
në vendet malore: 14 / 23 °C

ERA do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare gjatë orëve të pasdites. /Blitz.al/

Share