Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kualifikueset “Euro2020”, Panucci publikon listën e lojtarëve për ndeshjet me Turqinë dhe Andorën

Kualifikueset “Euro2020”, Panucci publikon listën e lojtarëve për ndeshjet me Turqinë dhe Andorën
March 14
12:40 2019

Pas ndeshjeve të kombëtares në “Nations League”, kualifikuese që nuk shkuan dhe aq mirë për kuqezinjtë, në 22 mars do të nisë zyrtarisht aventura drejt “Euro 2020”. Kombëtarja do të kërkojë të përsërisë suksesin e ndeshjeve të cilat e kualifikuan në “Euro2016” dhe gjithçka do të fillojë në “Loro Boriçi”, me ndeshjen kundër Turqisë.

Ditën e sotme, trajneri Panucci ka publikaur listën e lojtarëve që ka grumbullaur për dy përballjet, atë startuese kundër Turqisë dhe përballjen me Andorën. Në listën e lojtarëve ka supriza, që nga rikthimet deri tek risitë e grumbillimet për herë të parë. Kjo është lista e plotë:

Ndërkohë bëhet me dije se konferenca e parë për shtyp e trajnerit Panucci, i cili kohët e fundit u përfol dhe si kandidati që do të merrte stolin e Romës, do të jetë ditën e dielë paraditë në selinë e FSHF-së. Po këtë ditë do të nisë dhe grumbullimi i kombëtares, kur dhe do të zhvillohet seanca e parë stërvitore. Sipas programit, çdo ditë deri në përballjen me Turqinë do të ketë konferenca për shtyp nga dy lojtarë të kombëtares. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje