Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein
April 19
11:48 2016

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim në Kryesinë e Kuvendit, me ambasadoren e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin dhe eurodeputetin Knut Fleckeinstein. Pritet që takimi mes tyre të zgjasë rreth një orë.

Pas takimit me kryetarin e Kuvendit, ambasadorja Vlahutin së bashku me eurodeputetin Fleckeinstein do të zhvillojnë një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Në një prononcim për mediat, eurodeputeti Fleckeinstein u shpreh optimist për miratimin e Reformës në Drejtësi dhe theksoi se ka ardhur në Shqipëri për tu informuar rreth këtij hapi me rëndësi për drejtësinë shqiptare.