Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryeparlamentari i BE-së: Do ta kemi shumë të vështirë marrëdhënien me SHBA-në me Trump-in president

Kryeparlamentari i BE-së: Do ta kemi shumë të vështirë marrëdhënien me SHBA-në me Trump-in president
November 09
10:37 2016

Kryeparlamentari i BE-së, Martin Schulz, pas fitores së Donald Trump si presidenti më i ri i SHBA-ve, ka deklaruar se BE-ja do ta ketë më të vështirë marrëdhënien me SHBA-në me presidentin e ri.

Megjithatë, edhe pse e ka parashikuar një raport të vështirë, ai ka thënë se Trump është zgjedhur president i zgjedhjeve të lira dhe vendimi i popullit është gjithnjë i mikpritur, cilido qoftë ai.

“Ne sigurisht që e respektojmë presidentin e ri të SHBA-ve dhe jemi të gatshëm të bashkëpunojmë”, – ka thënë Schulz. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje