Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryeminsitri Yildrim: “Ka gjasa të rikthehet dënimi me vdekje”

Kryeminsitri Yildrim: “Ka gjasa të rikthehet dënimi me vdekje”
July 16
11:39 2016

Nënkryetari i AKP-së, partisë së presidentit Erdogan, dhe kryeministri i vendit Yildrim kanë konfirmuar për mediat se qeveria turke po mendon të rikthejë në fuqi dënimin me vdekje.

Ky mund të jetë një nga mënyrat e presidentit për të ndëshkuar ato që bënë grushtin e shtetit, si dhe për të parandaluar trazira të tjera të që mund të ndodhin në të ardhmen.

Dënimi me varje që është aplikuar në Turqi u ndalua në vitin 2002 me kërkesë të BE-së.

Komento
Shperndaje