Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryeministri Rama uron në Facebook: “Rroftë Shqipëria dhe shqiptarët kudo që jetojnë!”

Kryeministri Rama uron në Facebook: “Rroftë Shqipëria dhe shqiptarët kudo që jetojnë!”
November 28
09:10 2016

Vetëm pak minuta më parë ka ardhur edhe një urim i pritshëm i kryeministrit Edi Rama nëpërmjet profilit të tij në Facebook. Përbri fotografisë së flamurit shqiptar, kryeministri ka shkruar: “Gëzuar Ditën e Pavarësisë! Mirënjohje përjetë Ismail Qemalit dhe të gjithë etërve themelues të shtetit shqiptar! Rroftë Shqipëria dhe rrofshin shqiptarët kudo ku jetojnë!” – ka përfunduar ai.

edi-rama

Statusi i kryeministrit është vetëm fillimi i një rutine të gjatë festive sot në kryeqytet. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje