Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryeministri Rama: Reforma në Drejtësi, revolucioni i vonuar për 25 vjet!

Kryeministri Rama: Reforma në Drejtësi, revolucioni i vonuar për 25 vjet!
July 18
19:24 2016

Kështu është shprehur Kryeministri Edi Rama në fjalimin e tij në Akademinë Politike të Partisë Socialiste.

Sipas tij, ka ardhur koha që gjithsekush t’i bashkohet atij krahu që mendon se i përket, pro revolucionit apo kundër tij. Sipas Ramës, ka ende persona që po e pengojnë një reformë të tillë, që ai e quan më të rëndësishmen e vendit, atë historiken.

Kryeministri gjithashtu është shprehur se deri më datë 21 kur do të vendoset fati i reformës, shpreson në arritjen e një marrëveshjeje të përbashkët mes të gjitha palëve.

Shperndaje