Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryeministri Edi Rama: Shqipëria evropiane, amanet i qeverisë

Kryeministri Edi Rama: Shqipëria evropiane, amanet i qeverisë
November 27
17:23 2016

Si çdo ditë të diele, kryeministri Edi Rama ka komunikuar me ndjekësit e tij nëpërmjet faqes së Facebook-ut.

Në komunikimin e sotëm javor ai ka folur për dilemat për çeljen e negociatave të integrimit në BE dhe deklartave të deputetëve austriak e gjermanë, të cilat nuk kaë qenë pozitive për shqipërinë.

Sipas Ramës Partia Demoktarike është përgjegjëse për bllokimin e reformës në drejtësi për Vettingun.

“Parlamentet e BE do të flasin kur të jetë momenti. Nuk ka rëndësi se çfarë thonë deputetët por ka rëndësi se çdo të thotë tyreza e liderve europianë”.- ka thënë ai.

Më tej ai ka shtuar se amaneti i qeverisë është Shqipëria evropiane:

“Shqipëria evropiane nuk është një ëndërr me sy hapur e kësaj qeverie, por një amanet që ne do ta çojmë në fund me reforma.”/Blitz.al/

 

Shperndaje