Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryeministri Edi Rama përballë gazetarëve. U shmanget pyetjeve për rritjen e borxheve

Kryeministri Edi Rama përballë gazetarëve. U shmanget pyetjeve për rritjen e borxheve
June 22
22:45 2017

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama ka qenë përballë gazetarëve në “Opinion”. Ai është bombarduar me pyetje, të cilave shpeshherë edhe u ka manovruar.

Fillimisht debati ka filluar në fushën e ekonomisë dhe kryeministri ka tentuar të dalë jashtë pyetjeve të gazetarëve për rritjen e borxhit dhe investimeve të huaja në Shqipëri.

Duke mos i pritur aspak mirë këto gjëra Rama i është kthyer moderatorit.

“O Fevzi e di si është kjo punë, sikur të marrësh një libër fizike dhe ti bësh referencë librit, e të flasësh për një fizikant e ça do të thotë kjo? Ça të them unë ja pse libri thotë kështu”.-ka thënë Rama duke ju shmangur këtyre pyetjeve./Blitz.al/

Komento
Shperndaje