Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Kryeministri Edi Rama fton Ilir Metën për koalicion

Kryeministri Edi Rama fton Ilir Metën për koalicion
April 02
11:30 2017

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje aleatit të tij Ilir Meta për të ripërsëritur marrëveshjen e katër viteve më parë. Sipas Ramës marrëveshja me LSI-në i shërben vendit.

“Partneriteti me LSI është i padiskutuar dhe ne do të shkojmë në këto zgjedhje për të maarrë çdo votë të mundshme për Partinë Socialiste. Megjithatë i takon LSI të marrë vendimin e saj nëse do ose jot ë vazhdojë koalicionin me ne.

Jemi të nderuar dhe çdo aleat duhet të jetë i nderuar nëse bën koalicion me ne, jashtë kësaj rruge nuk ka asnjë nder”.- ka thënë Rama në fjalimin e tij./Blitz.al/

Share