Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Kryebashkiaku flet për të birin që pritet të vijë në jetë: “Besoj do të angazhohet edhe ai në publik!”

Kryebashkiaku flet për të birin që pritet të vijë në jetë: “Besoj do të angazhohet edhe ai në publik!”
June 10
13:49 2018

 

Në datën 1 qershor, kryebashkiaku Veliaj dhe bashkëshortja e tij, Ajola Xoxa na dhanë lajmin e mirë që janë në një pritje të ëmbël të një djali.

Teksa nisi zyrtarisht garat “Rally” në kryeqytet, në sheshin “Nënë Tereza” Veliaj ka folur edhe për të birin që pritet të vijë në jetë.

“Shpresoj që çuni i vogël të lindë shëndoshë e mirë, por po e lashë me Edvin Kasimatin (Drejtor Gare) dhe me Juli Dhame (Presidente e Garës), do përfundojë këtu dhe do vijmë unë me Ajolën kur të jetë mosha ime, duke e tërhequr zvarrë për në shtëpi. Po e çova në këto drejtimet e tjera, besoj se do t’i futet dhe ai angazhimit publik. Por me një xhaxha si Kasimati dhe një hallë si Juli, them që në këto ambiente do ta shihni shumë shpejt”, tha Veliaj.

Epo, duket se shumë shpejt do të kemi nëj activist të ri në qytet. /Blitz.al/

Share