Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kosova s’do ta bëjë me pagesë Rrugën e Kombit

Kosova s’do ta bëjë me pagesë Rrugën e Kombit
August 22
21:54 2016

Ministri i Infrastrukturës në Kosovë, Lutfi Zharku, ka deklaruar se Qeveria e Kosovës nuk do të vendosë taksë për Rrugën e Kombit. Këtë lajm, ai e ka bërë me dije në një bisedë për gazetën “Zëri”.

“Deri në fund të vitit 2017 nuk po planifikohet të vendoset ndonjë taksë për shfrytëzimin e autostradës. Të them të drejtën, aktualisht nga Gjurgjica e deri në Morinë janë 60 kilometra autostradë, dhe sikur tashmë ta shpallim një tender, unë besoj se nuk do të kemi ndonjë ofertë serioze. Kështu që po presim edhe pak.”, është shprehur ai. /Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje