Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Korçë, vret bashkëshorten në sy të fëmijës dhe më pas i jep fund jetës

Korçë, vret bashkëshorten në sy të fëmijës dhe më pas i jep fund jetës
June 19
13:37 2016

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme dhe ka tronditur qytetin e Korçës.

Mikel Xhiko, 34 vjeç, ka qëlluar për vdekje bashkëshorten e tij Yllka Xhiko, 29 vjeçe. Ai e ka qëlluar 29-vjeçaren me thikë  e më pas ka i ka dhënë fund jetës dhe e gjithë ngjarja ka ndodhur në sy të fëmijës së tyre të mitur. Dëshmitarët në vendngjarje thonë  se shtetasi Mikel Xhiko ka qenë përdorues i lëndëve narkotike dhe shkaku kryesor i krimit ka qenë xhelozia. Pas goditjes me thikë, Yllka Xhiko ka  gjetur vdekjen e menjëhershme ndërsa burri ka ndërruar jetë në spital.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka nisur hetimet.

Share