Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Korçë, elektricisti bie në kontakt me rrymën elektrike

Korçë, elektricisti bie në kontakt me rrymën elektrike
September 17
10:03 2016

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë, ku një elektricist ka mbetur në shtyllë në kohën që ishte duke punuar pasi është vënë në kontakt me rrymën elektrike.

Uniformat blu dhe ambulanca kanë mbërritur me shpejtësi në vendngjarje dhe e kanë çuar menjëherë drejt spitalit. Bëhet fjalë për 45-vjeçarin me iniciale N.D. Sipas informacioneve, elektricisti është gjallë por në gjendje të rëndë.

Ngjarja ka ndodhur në Lagjen Nr.1 në Korçë ./Blitz.al/

Shperndaje