Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Konventa e Republikanëve në SHBA, efekte pozitive në… faqet pornografike

Konventa e Republikanëve në SHBA, efekte pozitive në… faqet pornografike
July 23
11:47 2016

Që politikanët janë të aftë të ndryshojnë perceptimin e një grupi te caktuar individësh kjo dihet. Por Donald Trump ka shkuar më tej.

Me Konventën Kombëtare Republikane qindra meshkuj kanë “dyndur” internetin duke kërkuar për video pornografike me arabë/myslimanë.

Kjo është e bërë e ditur nga Pornhub, një nga site-t më të mëdha pornografike, që ka përdorur “Google analytics” për të treguar se kërkimet për “Trump” janë rritur me 648%, kurse për “Arab/Muslims” me 204%.

Sigurisht, një shpjegim për këtë fenomen ka, pasi Trump dhe ndjekësit e tij janë shprehur hapur dhe e ngrenë zërin fort për dëbimin e myslimanëve dhe arabëve nga SHBA.

Shperndaje