Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Konfuzion për rrëmbyesin e avionit në Qipro, arrestohet një tjetër i dyshuar

Konfuzion për rrëmbyesin e avionit në Qipro, arrestohet një tjetër i dyshuar
March 29
13:24 2016

Për rrëmbimin e avionit egjiptian me 81 pasagjerë mëngjesin e sotëm ka konfuzion në mediat e huaja. Pasi avioni i rrëmbyer ka bërë ulje të detyruar në Qipro, është arrestuar një burrë i dëshpëruar për ish-gruan e tij duke u deklaruar kështu si pengmarrësi.

Sipas BAlkanweb,  pas hetimeve, ka rezultuar se nuk ka qenë kështu. Lajmin e ka konfirmuar ministri i Punëve të Jashtme të Qipros, duke pohuar se pengmarrësi rezulton të jetë një person i identifikuar si Seif Din Mustafa. Ky i fundit ka rënë në pranga dhe thuhet se ai kishte marrë peng avionin në këmbim të kërkesës për lirimin e disa të burgosurve në Egjipt.

Etiketimet
Shperndaje