Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Konflikt për pronën, vritet me armë zjarri 50-vjeçari në Kurbin

Konflikt për pronën, vritet me armë zjarri 50-vjeçari në Kurbin
April 02
15:33 2016

Një atentat me armë zjarri është shënuar në fshatin Gallatë të Kurbinit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orën 15:00 të ditës së sotme, ndërkohë që ende nuk dihen arsyet.

Mësohet se shtetasi Tom Lala ka qëlluar me armë 50-vjeçarin Mark Ndreca. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka shpallur në kërkim autorin 69-vjeçar.

Nga hetimet paraprake dyshohet se shkak i ngjarjes është bërë një konflikt pronësie mes dy personave.

Etiketimet
Shperndaje