Blitz

 Breaking News

Konfirmohet rasti i parë me Koronavirus në Maqedoninë e Veriut!

Konfirmohet rasti i parë me Koronavirus në Maqedoninë e Veriut!
February 26
17:10 2020

Në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup është konstatuar rasti i parë me koronavirus, bëjnë të ditur burime të kësaj klinike.p

Personi i përfshirë nga kjo sëmundje është një shtetas i kthyer nga Italia, dhe që ditë më parë ishte lajmëruar në Klinikën Infektive, përcjell INA.

Kryeministri teknik Oliver Spasovski, ministri i shëndetësisë Venko Filipçe dhe Zharko Karaxhovski nga Instituti i Shëndetit Publik pritet që të bëjnë publik këtë rast të parë të koronavirusit në Maqedoninë e Veriut.

Share