Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këshilltari i Trump: Korrupsioni i SOROS në Shqipëri do të marrë fund

Këshilltari i Trump:  Korrupsioni i SOROS në Shqipëri do të marrë fund
November 09
09:06 2016

Një deklaratë të fortë ka bërë për median News24 njëri prej këshilltarëve të Trump, pak momente përpara zyrtarizimit të tij si president i SHBA-ve.

Shannon Burns tha se pas fitores së Trump do të ketë një rishikim të politikave të jashtme të Amerikës, duke theksuar se në Shqipëri ka shumë politikanë të korruptuar që drejtojnë vendin.

“Do bëjmë çmos t’i largojmë të korruptuarit e të forcojmë sa më shumë marrëdhëniet tona me Shqipërinë. Do t’i japim fund korrupsionit të SOROS në Shqipëri”,- tha Burns./Blitz.al/

Shperndaje