Blitz

 Breaking News

Keni plane plane për fundjavë? Shihni parashikimin e motit fillimisht

Keni plane plane për fundjavë? Shihni parashikimin e motit fillimisht
November 08
14:24 2019

Moti këtë fundjavë do të jetë i shoqëruar me reshje lokale shiu dhe me alternime vranësirash në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas IGJEUM, sot pasdite (e premte, 8 nëntor) dhe nesër (e shtunë, 9 nëntor) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet por lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 4 ballë.

Reshjet do të shoqërohen me shtrëngata në qarqet Vlorë dhe Gjirokastër në pjesën e dytë të ditës së nesërme.

Sa i takon temperaturave për ditën e nesërme, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

-në bregdet: 13 / 20 °C

-në vendet e ulëta: 12 / 20 °C

-në vendet malore: 7 / 14 °C

Sot pasdite dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

 

Share