Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këlcyrë, asgjësohen 12,000 bimë kanabis

Këlcyrë, asgjësohen 12,000 bimë kanabis
June 16
10:19 2016

Policia e Këlcyrës ka asgjësuar 12,000 bimë kanabis gjatë një operacioni të zhvilluar në Këlcyrë. Sasia e bimës narkotike u asgjësua gjatë të mërkurës në vendin e quajtur “Allangjyz Meshahaj”, në afërsi të fshatit Bubës i Dytë.

Bimët me gjatësi nga 20-40 cm, të cilat ishin kultivuar në një parcelë të hapur rishtas, u asgjësuan me anë të djegies. Policia ka nisur hetimin për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve.

 

Etiketimet
Shperndaje