Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kastriot Islami: Ja kush janë përgjegjësit e video-skandalit me Shukriun

Kastriot Islami: Ja kush janë përgjegjësit e video-skandalit me Shukriun
August 23
12:56 2016

Ish-socialisti Kastriot Islami, ka analizuar çështjen e zgjedhjeve elektorale për Bashkinë e Dibrës. Në një intervistë për “News24”, ai shprehet se video-skandali është realizuar nga PDIU, veprim që ka tensionuar marrëdhëniet mes socialistëve, ata që votuan ish-kryebashkiakun Shukri Xhelili dhe ata që sot mbështesin Muharrem Ramën.

Më tej, ai shprehet se tensionet mes socialistëve, shtojnë avantazhet për fitoren e kandidatit demokrat Sherefedin Shehu. “Përfundimisht mund të thuhet se shanset për Sherefedin Shehun janë shumë të mëdha për fitore”.

/Blitz.al/