Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kakavijë, sekuestrohen 3.1 kg hashash në autobusin Tiranë-Athinë

Kakavijë, sekuestrohen 3.1 kg hashash në autobusin Tiranë-Athinë
April 16
16:12 2016

Policia Kufitare në Kakavijë ka gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 3.1 kilogramë hashash në një autobus të linjës Tiranë-Athinë, si dhe ka vënë në pranga dy shoferët. Sipas të dhënave të para, droga është gjetur në autobusin me targa greke NIT 6022.

Burime të policisë kanë bërë me dije se lënda narkotike ishte e ndarë në 24 pako, e fshehur brenda një valixheje. Forcat e policisë kanë nisur hetimin për identifikimin e autorëve të trafikut të drogës.

Etiketimet
Shperndaje