Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Julian Assange: Lufta në Libi, e sponsorizuar nga Hillary Clinton

Julian Assange: Lufta në Libi, e sponsorizuar nga Hillary Clinton
November 05
10:32 2016

Sipas Julian Assange, ndërhyrja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Libi ishte lufta e Hillary Clinton dhe jo e Barack Obama-s.

Në një intervistë të dhënë së fundmi për John Pilmer, e cila u transmetua në sit’-n RT, të afërt me Kremlinin, Assange u shpreh:

“Në fillim, Obama e kundërshtoi idenë. Po kush e sponsorizoi? Pikërisht Hillary Clinton për garën e saj për presidencën amerikane. Kjo gjë mund të shihet qartë në email-et e saj”, – tha ai, duke iu referuar email-eve të publikuara nga “WikiLeaks”, të cilat shohin të përfshirë kandidaten për presidente të SHBA-ve. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje