Blitz

 Breaking News

Jep dorëheqjen ministrja belge, shkak bëhen sulmet terroriste

Jep dorëheqjen ministrja belge, shkak bëhen sulmet terroriste
April 15
14:00 2016

Ka qenë vetë ministrja e Transportit në Belgjikë, Jaqueline Galant e cila ka komunikuar dorëheqjen e saj pasi ishte informuar nga raporte të BE-së se kishte mangësi të sigurisë në aeroportin belg ku ndodhën edhe shpërthimet terroriste më 22 mars.

Pas kësaj, duke marrë përsipër përgjegjësitë e veta për mos arritjen e sigurisë dhe masave parandaluese për shpërthime të tilla terroriste, ministrja është vetë larguar nga detyra e saj.

Tags
Share