Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Librat më të shitur të panairit – Blushi e Fevziu në krye

Librat më të shitur të panairit – Blushi e Fevziu në krye
November 15
17:02 2016

Shoqata e Botuesve Shqiptarë ka publikuar listën me librat më të shitur të panairit të librit për vitin 2016.  Në pamje të parë vihet re numri shumë i ulët i shitjeve në përgjithësi në këtë panair, në krahasim me vitet e kaluara. Një shifër që të alarmon për rrugën se ku po shkon libri dhe dëshira e njerëzve për ta marrë e lexuar atë. Nëse vijohet me këtë trend edhe vitet e ardhshme, shtrohen shumë pyetje mbi mënyrën e organizimit apo situatën e librit në vendin tonë.

Ja librat më të shitur të panairit:

  1. Ben Blushi (Kryeministri) 4000 kopje
  2. Blendi Fevziu (Pushteti) 3400 kopje
  3. Galbraith (Rruga e së keqes) 2200 kopje
  4. Elena Ferrante (Mikesha gjeniale) 1950 kopje
  5. Renato Mekolli (Sekretet e shijes) 1600 kopje
  6. Shemilt (Familja thuajse e përsosur) 1100 kopje
  7. Fatos Kongoli (Gjëmia e mbytur) 1011 kopje
  8. Ilir Ikonomi (Esat Pasha) 850 kopje

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje