Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik
March 29
08:27 2016

Izraeli dhe Egjipti kanë përforcuar masat e sigurisë dhe kanë shtuar në numër policinë së bashku me ushtrinë e vendeve përkatëse pasi janë në alarm nga sulmet e militantëve të Shtetit Islamik në Sinai.

Këta ekstremistë kanë vrarë më shumë se 200 trupa egjiptianë dhe janë duke u përpjekur të sulmojnë në kufirin e Izraelit për të sulmuar edhe atje.

Autoritetet egjiptiane kanë shpërthyer zona në kufijtë e tyre për të krijuar gropa të mëdha ku të bëhet i pamundur kalimi i xhihadistëve.

Etiketimet
Shperndaje