Blitz

 Breaking News

Itali: Ndalohen 21 refugjatë, në pranga një skafist shqiptar dhe një grek

Itali: Ndalohen 21 refugjatë, në pranga një skafist shqiptar dhe një grek
March 31
13:27 2016

Në orët e para të mëngjesit, në Castro, në brigjet italiane, një kalimtar i thjeshtë ka telefonuar karabinierët duke raportuar se ka parë 21 emigrantë të zbarkojnë ilegalisht. Sipas tij, 16 burra, 4 gra dhe 1 minorene po kalonin kufirin.

Menjëherë pas lajmit, autoritetet përkatëse kanë ndaluar skafin dhe kanë vënë në pranga dy skafistët: njëri me kombësi shqiptare dhe tjetri greke.

 

Tags
Share