Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Itali, arrestohet shqiptari i Kosovës për terrorizëm

Itali, arrestohet shqiptari i Kosovës për terrorizëm
November 03
16:21 2016

Një 24-vjeçar i lindur në Kosovë, Gafurr Dibrani, është arrestuar në Brescia të Italisë i akuzuar për terrorizëm.

Të riut nga Kosova i janë vënë prangat pas disa publikimeve në faqen e tij në Facebook, ku ai nxit djalin e tij të vogël të afrohet me xhihadin e ISIS-it, video ku paraqiten ekzekutime nga ISIS, që nxisin luftën.

“Merre dorën time e shkojmë për xhihad”,- dëgjohet të thotë Dibrani në videon e publikuar. /Blitz.al/

gafurri

Komento
Shperndaje