Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ismail Kadare i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale, operacioni përfundon me sukses

Ismail Kadare i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale, operacioni përfundon me sukses
August 11
20:40 2016

Shkrimtari Ismail Kadare i është nënshtruar ditën e sotme një ndërhyrje kirurgjikale, e cila ka rezultuar me sukses. Lajmi është bërë me dije nga stafi i spitalit. “Z. Kadare është në gjendje të mirë post operatore nën observimin e mjekëve”, – thuhet në njoftimin e spitalit.

Ai u shtrua në spital ditën e djeshme pas problemeve shëndetësore që shfaqi ndërkohë që ndodhej me pushime në Shqipëri.  /Blitz.al/