Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

ISIS kërcënon me foton e fëmijës së vdekur: Ky është një shpagim

ISIS kërcënon me foton e fëmijës së vdekur: Ky është një shpagim
March 22
18:03 2016

Pasi ka pranuar autorësinë e sulmeve të shënuara sot në Bruksel, ISIS ka vijuar me kërcënimet. Në një mesazh të shpërndarë nëpër rrjetet sociale, Shteti Islamik shkruan: “Ky është një shpagim për ato që Europa ka bërë në Irak dhe Siri”.

Kërcënimet janë përforcuar me foton e një fëmije të pajetë. “Do të godasim sërish, përgatituni!” – thuhet në një tjetër mesazh.

Etiketimet
Shperndaje