Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

ISIS godet sërish; 75 persona mbeten të vdekur dhe 130 të plagosur

ISIS godet sërish; 75 persona mbeten të vdekur dhe 130 të plagosur
July 03
12:46 2016

Një shpërthim tjetër ka ndodhur në një lagje të Bagdadit të quajtur, Karrada ndërkohë që banorët e këtij vendi kanë qenë duke bërë blerjet në pazarin e improvizuar në ambjent të jashtëm për mbylljen e Muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Prej shëprthimit kanë mbetur të vdekur menjëherë 75 persona, ndërkohë që 130 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Ky sulm është marrë përsipër nga Shteti Islamik por kjo është vërtetuar edhe nga Ministria e Brendshme e cila ka raportuar se shpërthimi është shkaktuar nga një autobombë, ashtu siç ISIS kishte paralajmëruar.

Shperndaje