Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Indi, zhduket avioni me 29 persona në bord

Indi, zhduket avioni me 29 persona në bord
July 22
12:57 2016

Një avion Antonov AN-32 i aeronautikës ushtarake indiane me 29 persona në bord është zhdukur nga radarët, ndërkohë që po udhëtonte drejt Port Blair.

Disa burime ushtarake të New Delhi-t bëjnë të ditur se ka nisur menjëherë operacioni i kërkimit.

Kontakti i fundit me Antonov An-32 – i fabrikuar në Rusi, ka ndodhur 15 minuta pas ngritjes nga aeroporti i Chennai-t.

Ende nuk ka informacione se cilat mund të jenë shkaqet e  humbjes së gjurmëve! /Blitz.al

Etiketimet
Shperndaje