Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Inaugurohet stadiumi në Shkodër, kryeministri Edi Rama jep një deklaratë

Inaugurohet stadiumi në Shkodër, kryeministri Edi Rama jep një deklaratë
August 31
18:46 2016

Ditën e sotme është inauguruar stadiumi “Loro Boriçi” në Shkodër.

Në ceremoninë e inaugurimit ka qenë pjesëmarrës edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka dhënë një deklaratë.

Në këtë deklaratë ai ka përmendur se kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, e ka akuzuar se ai nuk jep lekë për Shkodrën, por sipas tij Voltana hidhet në mbrojtje dhe në sulm, por përsëri ndërtimet pa leje nuk prishen.

Në stadiumin “Loro Boriçi” do të luhet sot ndeshja e parë miqësore mes Shqipërisë dhe Marokut./Blitz.al/

 

Shperndaje