Blitz

 Breaking News

IGJEUM / 5 pasgoditje mëngjesin e sotëm! E fundit 4.4 ballë në Fushë-Krujë

IGJEUM / 5 pasgoditje mëngjesin e sotëm! E fundit 4.4 ballë në Fushë-Krujë
December 02
10:21 2019

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në vend, se mëngjesin e sotëm ka pasur  5 pasgoditje, ku dy prej tyre janë lokalizuar.

IGJEUM, sqaron se lëkundja më e fundit është regjistruar mëngjesin e sotëm, në orën 08:26 me thellësi 5 km, me epiqendër në Fushë-Krujë dhe me magnidutë 4.4 ballë.

Sipas IGJEUM ka pasur 1376 pasgoditje që pas tërmetit të 26 nëntorit, ku më e forta ishte mëngjesin e sotëm.

Pas tërmetit të 26 nëntorit, ku mbetën 51 viktima, paslëkundjet kanë qenë me magnitudë që ka ardhur gjithnjë e në ulje.

Share